O tym, jak wspierać dzieci, by lepiej odnalazły się we współczesnym świecie

ZACZNIJMY OD MINUTY UWAŻNOŚCI

Jeśli jesteś rodzicem to prawdopodobnie chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Chcesz by było szczęśliwe, by się rozwijało, miało możliwości i… miało w życiu lepiej i łatwiej, niż Ty.

Jeśli tak- to świetnie, bo tak się składa, że Ty jesteś największą bohaterką swojego dziecka, największym autorytetem i największym źródłem życiowej wiedzy.

Dla dziecka, nie ma nic lepszego niż szczęśliwy rodzic. Dlaczego? Bo nie ważne co do dziecka mówimy, one przede wszystkim uczą się przez obserwację. Zatem skoro tak dużo mówimy o szczęśliwym dziecku, warto zadbać o siebie.

Produkt
 • „Po przeczytaniu tej książki powiedziałam z zachwytem tylko jedno słowo: „WOW”
 • „To jest OBOWIĄZKOWA lektura
  dla rodziców i nauczycieli”
 • „To książka, którą przeczytasz
  JEDNYM TCHEM

To książka dla rodziców,
dla których rozwój ich dzieci
nie jest obojętny.

Produkt

Uważamy, że to, co czyni nas, rodziców, szczęśliwymi, to w dużej mierze rozumienie naszych dzieci. A żeby dzieci rozumieć, warto pracować nad sobą, rozwijać się i być świadomym. Problemy w życiu nas dorosłych, jak i dzieci, to coś, co prędzej czy później się pojawią. Nie będą one ani przyjemne, ani miłe, ani nie jesteśmy się w stanie na nie przygotować.

Z drugiej strony, widzimy jakie wyzwania już dziś stoją przed młodymi ludźmi:
➡ szybkie tempo życia,
➡ wirtualny świat,
➡ presja rówieśników, przerysowane obrazy wyglądu i życia płynące z social mediów.

To nie przypadek, że młodym ludziom nie jest łatwo poradzić sobie w takim świecie. My sami dorastaliśmy przecież w innym. Czas spędzaliśmy na podwórku, a relacje nawiązaliśmy i budowaliśmy tylko w świecie realnym.

Takiego świata jednak już nie ma.

Jest inny i w takim świecie w otoczeniu technologii, ze smartfonem w jednej ręce i laptopem pod drugą, dorastać będą nasze dzieci.

Jeśli jako rodzic chcesz by Twoje dziecko lepiej odnalazło się w dzisiejszym świecie, chcesz by nie tylko dobrze się uczyło, ale dobrze radziło sobie z relacjami z rówieśnikami, miało spokojną głowę i umiało radzić sobie z emocjami.

To sięgnij po tę przełomową książkę “Zacznijmy od minuty uważności

Jako rodzic, zatrzymaj się, zrób najlepszy prezent sobie i swojemu dziecku.

Z którego mam nadzieję, będziecie oboje korzystać nie tylko podczas okresu dorastania czy nauki, ale przez całe życie.

Książka, którą powinien
przeczytać każdy rodzic.

Książka ta była pierwotnie pisana dla nauczycieli, jako połączenie zbioru doświadczeń z kilkunastu lat pracy z dziećmi, a także praktycznych ćwiczeń. Jednak kiedy daliśmy ją do przeczytania Paniom Nauczycielkom, jak i Paniom Dyrektorkom, jednogłośnie stwierdziły, że to lektura obowiązkowa dla każdego rodzica.

Zresztą, sama przeczytaj, co napisały o książce, zanim jeszcze trafiła do druku.

Iwona Abramowicz Bołtruć
Iwona Abramowicz Bołtruć Dyrektor Przedszkola nr 7 w Białymstoku

Po przeczytaniu książki powiedziałam z zachwytem tylko jedno słowo -„WOW”.

Powinien ją przeczytać każdy niezależnie od roli jaką pełni w życiu – rodzica, partnera, kolegi, wychowawcy. Książka otwiera nam oczy na to co dziś nam umyka, budzi chęć do zastanowienia się nad naszymi relacjami z bliskimi a przede wszystkim otwiera oczy na nasze dziecko jako człowieka, którego wychowujemy i uczymy. Jeśli chcesz wychować empatycznego człowieka, pełnego pasji i szczęśliwego, to jest to książka dla Ciebie!
 
Jeżeli uważasz, że nie masz na to czasu i sądzisz, że dziecko poradzi sobie ze stresem, wycofaniem i brakiem chęci do życia – nie musisz jej czytać. Jako pedagog z ponad 40-letnim doświadczeniem w pracy, matka dwóch dorosłych synów i babcia, z całą stanowczością twierdzę, że książka „Zacznijmy od minuty uważności” powinna zostać włączona do zestawu lektur obowiązkowych dla rodziców, nauczycieli i młodzieży.

Beata Kaczor
Beata Kaczor Trener mentalny pracy z emocjami. www.beatakaczor.pl

To bardzo ważna książka dla każdego dorosłego. Dla każdego dorosłego, który ma dzieci, pracuje z dziećmi lub z nimi przebywa. To książka, którą przeczytasz jednym tchem i która zmieni nieodwracalnie Twój świat. Zmieni na lepsze dla Ciebie i dzieci.

Elżbieta Chrabołowska
Elżbieta Chrabołowska Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

„Zacznijmy od minuty uważności” przeczytałam jednym tchem, to napisany z pasją niezbędnik  każdego nauczyciela i swoisty edukacyjny drogowskaz. Warto zatopić się w lekturę tej książki i znaleźć receptę na dobrostan współczesnego ucznia.

Joanna Witek
Joanna Witek Terapeuta uzależnień, Trener umiejętności społecznych, Nauczyciel w Oddziale Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 31 w Białymstoku

Zacznijmy od minuty uważności” to obowiązkowa lektura dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą wspierać dzieci w złożonym, współczesnym świecie. Autorzy z wdziękiem przedstawiają praktyczne ćwiczenia, które są łatwe do zastosowania i skuteczne w nauczaniu uważności oraz radzenia sobie z presją. Ta książka jest nie tylko praktycznym narzędziem, ale także inspirującą refleksją nad rodzicielstwem i nauczaniem. Gorąco polecam ją każdemu, kto chce zrozumieć i wesprzeć swoje dzieci w dzisiejszych czasach.

O autorach –

autorzy o sobie nawzajem

Produkt

Marcin o Sylwii

Najlepsza mama, żona i przyjaciel… patrząc na Sylwię z boku to też niesamowita szefowa. Ktoś, kto wkłada serce w to co robi – w pracę z dziećmi, dzielenie się wiedzą na warsztatach i w rozwijanie innych. Z pełnym przekonaniem, podpisując się pod tym dwoma rękami i dwoma nogami stwierdzam, że wiedza i doświadczenie Sylwii zawarte w książce, powinny dotrzeć do dosłownie każdego rodzica i nauczyciela. To kolejna cegiełka by zrealizować jej życiową misję, według której pomaga milionom kobiet i dzieci stawać się lepszymi

Produkt

Sylwia o Marcinie

Gdybym miała określić Marcina jednym zdaniem, powiedziałabym, że to tata_któremu_zależy. Pewnie nie będę obiektywna pisząc o nim, ale nie znam drugiej osoby, która potrafi tak świetnie łączyć kropki i wszystko w całość. Jeśli połączę to z jego lekkością pisania wiem, że jako czytelnik otrzymujesz książkę od której nie tylko trudno Ci się będzie oderwać, ale także, która otworzy Ci oczy i nigdy już nie spojrzysz na wiele kwestii tak jak do tej pory.

Produkt

Sylwia i Marcin Świsłowscy, rodzice trójki dzieci. Sylwia od 2011 roku prowadzi Polską Akademię Aktywności i Rozwoju Osobistego organizując zajęcia dodatkowe dla ponad 14.000 dzieci. Przeszkoliła także ponad 1.600 nauczycieli, a Marcin od początku ją w tym aktywnie wspiera. Sylwia to też autorka książki “Instruktor – jak prowadzić lepsze zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Jak ta książka może Ci pomóc?

Produkt

Książka „Zacznijmy od minuty uważności” to poradnik dla rodziców i nauczycieli. To wsparcie, dzięki któremu zrozumiesz swoje dziecko i otaczającą je rzeczywistość.

Jak możemy Ci pomóc?

 • Książka to nie tylko teoria, to także 108 krótkich ćwiczeń, które pomogą nie tylko dzieciom, ale i dorosłym w budowaniu świadomości i uważności.
 • Otrzymasz narzędzie do zbudowania umiejętności skupienia uwagi na obecnym momencie, przyjmowania go bez osądzania czy oceniania.
 • Przedstawimy sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze stresem poprzez zwiększenie świadomości własnych myśli i emocji.
 • Pomoże Ci nawiązać skuteczniejszą komunikację z dzieckiem.

90 dni na zwrot

Produkt

Jeszcze przed wydaniem książki, daliśmy ją do przeczytania kilku rodzicom i dyrektorom, a po tym jakie opinie otrzymaliśmy mamy głębokie przekonanie, że:

➡ Po pierwsze jest to naprawdę świetna książka
➡ Po drugie – uważamy, że powinna ona trafić w ręce naprawdę każdego nauczyciela i każdego rodzica

W związku z tą ogromną ufnością chcemy dać Ci gwarancję, że jeśli kupisz książkę, ale z jakiegoś powodu

➡ stwierdzisz, że zupełnie do Ciebie nie trafia
➡ najzwyczajniej na świecie Ci się nie podoba
➡ jest Ci niepotrzebna i nie chcesz jej oddać komuś za darmo, ale…

…chcesz zwrotu pieniędzy, to nam ją po prostu odeślij

➡ napisz prośbę o zwrot, a my zwrócimy Ci pełną kwotę, którą zapłaciłaś
➡ masz na to 90 dni od daty zakupu

Żeby było to uczciwe, jest tylko jeden warunek – nie oczekujemy, że książka będzie w idealnym stanie, bo jeśli ją przeczytasz to będzie mieć ślady użytkowania, więc będzie to przez nas zaakceptowane. Chcielibyśmy, żeby książka nie była porwana, ani nie była w żaden sposób zapisana – ołówkiem, długopisem czy zakreślaczem.

Taka propozycja jest według nas uczciwa – czytasz i jeśli Ci się nie podoba, odsyłasz nam książkę – my zwracamy Ci pieniądze.

Kontakt

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-v1 arrow-v2 arrow-v3 arrow-v4 arrow-v5 arrow-v5 contrast letter shopping-cart