Obejrzyj ten krótki film 1:47 (koniecznie z głosem)

Napisaliśmy książkę, którą chcieliśmy podzielić się z Nauczycielami, Ci zaś powiedzieli, że…

to książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic”

Produkt

 • „Po przeczytaniu tej książki powiedziałam z zachwytem tylko jedno słowo: „WOW”

 • „To jest OBOWIĄZKOWA lektura
  dla rodziców i nauczycieli”

 • „To książka, którą przeczytasz
  JEDNYM TCHEM

Ta książka to...

Żyjemy w niesamowitych czasach…

 • inżynierowie w Japonii budują pociągi unoszące się nad ziemią
 • lekarze potrafią dokonać przeszczepu serca
 • w kieszeni każdego z nas mieści się małe pudełko umożliwiające nam dostęp do wiedzy całego świata…

Z drugiej strony pomimo tak rozwiniętej technologii, medycyny i tak łatwego dostępu do informacji:

 • nigdy w historii nie mieliśmy tak wielu nieszczęśliwych ludzi (Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w 2030 roku depresja stanie się chorobą numer 1 na świecie
 • nigdy tak wiele osób na świecie nie zmagało się otyłością (dziś więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż z powodu głodu)
 • nigdy na tak szeroką skalę kryzys nie dotykał dzieci i młodzieży (według danych UNICEF z 2020 roku w Polsce, aż 630 tysięcy dzieci wymagało specjalistycznej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej)

Możnaby zadać zatem pytanie co tu jest nie tak?

Co robimy źle? 

Dlaczego skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?

W tym momencie nie napiszemy Ci, że znamy odpowiedź na te pytania, czy co dokładnie trzeba zrobić, ale Albert Einstein powiedział kiedyś, że:

“Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów”.

Wypadałoby zatem coś zmienić, bo właśnie w takim świecie dorastają dziś nasze dzieci. Pytanie tylko co?

To, co najbardziej zmieniło się przez ostatnie lata i co ma największy wpływ na naszą codzienność to technologia, z której korzystamy. 

Smartfony, tablety, laptopy i dostęp do internetu są niemal jak powietrze. Nie da się bez nich żyć. Z tymi pierwszymi spędzamy średnio kilka godzin dziennie. My dorośli używamy tego do pracy i rozrywki, nastolatkowie budują tam swoje relacje, a małym dzieciom trudno będzie wytłumaczyć kiedyś, że istniał świat bez wifi…

Nie zmienimy tego. Nie zatrzymamy, ale też zupełnie nieracjonalnym pomysłem byłoby odcinanie się od technologii, czy odcinanie od niej dzieci.

Technologia, smartfony czy internet są neutralne. Tak jak woda może być źródłem życia i czymś bez czego nie jestesmy w stanie przeżyć, tak woda stająca się wrzątkiem poparzy nas i nasze dzieci, a stająca się niemal lodem sprawi, że w niej zamarzniemy… 

Nikt z nas tak naprawdę nie wie jak w perspektywie 10-20 lat dzisiejsze tempo życia i intensywne korzystanie z technologii wpłynie na nas, nasze głowy i głowy naszych dzieci. Wszystko dzieje się tak szybko, że nie mamy jeszcze wystarczającej ilości badań…

A nie raz brakuje nam czasu, by się zatrzymać i zastanowić nad tym wszystkim…

Moglibyśmy zatem powiedzieć zatem: “Zaczekajmy, zobaczymy co się stanie”, ale czy czekanie i nie zmienianie niczego nie jest szaleństwem, o którym pisał Einstein?

Równie dobrze moglibyśmy zadać sobie pytanie “To co się stanie jeśli coś zmienimy?”

Chociaż pytanie to powinno brzmieć zupełnie inaczej …

Co się stanie jeśli nic nie zmienimy?

I o tym właśnie jest ta książka. 

O zmianie.

O równowadze. 

O tym, że jeśli nasz umysł i umysł naszych dzieci chłonie każdego dnia potężną dawkę bodźców i informacji, to wypadałoby zapewnić mu równowagę.

 

Czy tak jak na co dzień nie zastanawiamy się dbając o nasze zęby, tak samo nie powinniśmy zadbać o nasze głowy?

Dużo mówi się o równowadze. Ma to sens, bo przyda nam się ona w pracy, w szkole, w domu i w relacjach. Ale co tak naprawdę robimy by o nią zadbać? Raz na pół roku jedziemy na wakacje? Raz w miesiącu idziemy na masaż, a może równowagą i odpoczynkiem dla naszej głowy ma być położenie się na kanapie i oglądanie Netflixa?

Być może masz teraz mieszane uczucia.

Myślisz sobie, że może i ma to jakiś sens, może faktycznie warto byłoby robić coś codziennie dla swojej głowy, dla wyciszenia, dla zadbania o równowagę…

Robić coś by wyrabiać u swojego dziecka nawyk ten podobny do mycia zębów tyle, że taki przeznaczony dla gowy, by dziecko lepiej radziło sobie ze stresem, z emocjami i by lepiej odnalazło się we współczesnym świecie…

… ale w tym samym momencie być może pojawia się myśl: “ale ja przecież nie mam na to czasu, nie mam czasu by czytać teraz o tym książkę…”

I czy to nie paradoks? Może zatem skoro nie masz czasu na jej przeczytanie, to może tym bardziej jej potrzebujesz? Może tym bardziej potrzebujesz zadbać o to, by ten czas odzyskać? Może to znak, żeby tym bardziej zadbać o równowagę jak o zęby?

By czuć spokój i mieć czas każdego dnia? 

I by tego też od małego uczyć swoje dziecko?

Przez 17 lat edukacji (szkoła podstawowa 8, średnia 4, studia 5) uczymy się o mitochondriach, bitwie pod Kircholmem i cotangensach, to oczywiście wiedza z której korzystamy codziennie, ale czy równie ważne nie jest radzenie sobie ze stresem, przebodźcowaniem czy emocjami? A wszystko po to, by dzieci umiały lepiej odnaleźć się we współczesnym świecie.

Jeśli czujesz, że to co tu napisaliśmy ma dla Ciebie sens, jesteśmy przekonani, że to co przeczytasz w książce też do Ciebie trafi, a ponad 100 ćwiczeń jakie w niej zawarliśmy pomoże Ci w budowaniu nawyku codziennej równowagi. Po to by czuć się po prostu dobrze i by uczyć tego swoje dziecko.

Nie obiecamy Ci jednak gruszek na wierzbie i chcemy podejść do Ciebie w 100% uczciwie. Mimo, że to wiedza oparta o latach naszych doświadczeń w pracy, prowadzonych warsztatach, doświadczeń jako rodziców i wiedza z najnowszych badań naukowych to nie damy Ci gwarancji, że wszystko zmieni się od razu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. 

Owszem takie mamy dziś czasy, że chcemy zmian szybko i z gwarancją tego, że zadzieją się one na pewno. Zamiast tego powiemy uczciwie. Potrzeba tak czasu i konsekwencji, jak i zaangażowania Twojego jako rodzica, nauczycieli, jak i samych dzieci. 

Ale jedno wiemy na pewno…

Warto.

 

Bo gra toczy się o najwyższą stawkę.

O przyszłość naszych dzieci. 

 

Oczywiście jeśli stwierdzisz, że to co napisaliśmy nie trafia do Ciebie, a to co proponujemy nic nie zmieni – masz 90 dni by zwrócić nam książkę. 

260

stron

108

ćwiczeń

15000

dzieci na zajęciach

1600

przeszkolonych nauczycieli

Opinie ekspertów o książce:

Po przeczytaniu książki powiedziałam z zachwytem tylko jedno słowo -„WOW”.

Powinien ją przeczytać każdy niezależnie od roli jaką pełni w życiu – rodzica, partnera, kolegi, wychowawcy. Książka otwiera nam oczy na to co dziś nam umyka, budzi chęć do zastanowienia się nad naszymi relacjami z bliskimi a przede wszystkim otwiera oczy na nasze dziecko jako człowieka, którego wychowujemy i uczymy. Jeśli chcesz wychować empatycznego człowieka, pełnego pasji i szczęśliwego, to jest to książka dla Ciebie!
 
Jeżeli uważasz, że nie masz na to czasu i sądzisz, że dziecko poradzi sobie ze stresem, wycofaniem i brakiem chęci do życia – nie musisz jej czytać. Jako pedagog z ponad 40-letnim doświadczeniem w pracy, matka dwóch dorosłych synów i babcia, z całą stanowczością twierdzę, że książka „Zacznijmy od minuty uważności” powinna zostać włączona do zestawu lektur obowiązkowych dla rodziców, nauczycieli i młodzieży.

Iwona Abramowicz Bołtruć
Iwona Abramowicz Bołtruć Dyrektor Przedszkola nr 7 w Białymstoku

To bardzo ważna książka dla każdego dorosłego. Dla każdego dorosłego, który ma dzieci, pracuje z dziećmi lub z nimi przebywa. To książka, którą przeczytasz jednym tchem i która zmieni nieodwracalnie Twój świat. Zmieni na lepsze dla Ciebie i dzieci.

Beata Kaczor
Beata Kaczor Trener mentalny pracy z emocjami. www.beatakaczor.pl

„Zacznijmy od minuty uważności” przeczytałam jednym tchem, to napisany z pasją niezbędnik  każdego nauczyciela i swoisty edukacyjny drogowskaz. Warto zatopić się w lekturę tej książki i znaleźć receptę na dobrostan współczesnego ucznia.

Elżbieta Chrabołowska
Elżbieta Chrabołowska Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Zacznijmy od minuty uważności” to obowiązkowa lektura dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą wspierać dzieci w złożonym, współczesnym świecie. Autorzy z wdziękiem przedstawiają praktyczne ćwiczenia, które są łatwe do zastosowania i skuteczne w nauczaniu uważności oraz radzenia sobie z presją. Ta książka jest nie tylko praktycznym narzędziem, ale także inspirującą refleksją nad rodzicielstwem i nauczaniem. Gorąco polecam ją każdemu, kto chce zrozumieć i wesprzeć swoje dzieci w dzisiejszych czasach.

Joanna Witek
Joanna Witek Terapeuta uzależnień, Trener umiejętności społecznych, Nauczyciel w Oddziale Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 31 w Białymstoku

O Autorach...

Sylwia i Marcin Świsłowscy, rodzice trójki dzieci.

Sylwia od 2011 roku prowadzi Polską Akademię Aktywności i Rozwoju Osobistego organizując zajęcia dodatkowe dla ponad 14.000 dzieci. Przeszkoliła także ponad 1.600 nauczycieli, a Marcin od początku ją w tym aktywnie wspiera.

Sylwia, to też autorka książki “Instruktor – jak prowadzić lepsze zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.

Autorzy o sobie nawzajem...

Sylwia o Marcinie

Gdybym miała określić Marcina jednym zdaniem, powiedziałabym, że to tata_któremu_zależy.

Pewnie nie będę obiektywna pisząc o nim, ale nie znam drugiej osoby, która potrafi tak świetnie łączyć kropki i wszystko w całość.

Jeśli połączę to z jego lekkością pisania wiem, że jako czytelnik otrzymujesz książkę od której nie tylko trudno Ci się będzie oderwać, ale także, która otworzy Ci oczy i nigdy już nie spojrzysz na wiele kwestii tak jak do tej pory.

……. ……. …….

Marcin o Sylwii

Najlepsza mama, żona i przyjaciel… patrząc na Sylwię z boku to też niesamowita szefowa.

Ktoś, kto wkłada serce w to co robi – w pracę z dziećmi, dzielenie się wiedzą na warsztatach i w rozwijanie innych.

Z pełnym przekonaniem, podpisując się pod tym dwoma rękami i dwoma nogami stwierdzam, że wiedza i doświadczenie Sylwii zawarte w książce, powinny dotrzeć do dosłownie każdego rodzica i nauczyciela.

To kolejna cegiełka by zrealizować jej życiową misję, według której pomaga milionom kobiet i dzieci stawać się lepszymi.

……. ……. …….

A jeśli uznasz, że napisaliśmy głupoty…

 …masz 90 dni na zwrot! 

Jeszcze przed wydaniem książki, daliśmy ją do przeczytania kilku rodzicom i dyrektorom,
a po tym jakie opinie otrzymaliśmy mamy głębokie przekonanie, że:

➡️ Po pierwsze jest to naprawdę świetna książka

➡️ Po drugie – uważamy, że powinna ona trafić w ręce naprawdę każdego nauczyciela i każdego rodzica

w związku z tą ogromną ufnością, chcemy dać Ci gwarancję, że jeśli kupisz książkę, ale z jakiegoś powodu:

 • stwierdzisz, że zupełnie do Ciebie nie trafia
 • najzwyczajniej na świecie Ci się nie podoba
 • jest Ci niepotrzebna i nie chcesz jej oddać komuś za darmo, ale…

…chcesz zwrotu pieniędzy, to nam ją po prostu odeślij

  1. napisz prośbę o zwrot i odeślij ją do nas
  2. zwrócimy Ci pełną kwotę za książkę
  3. masz na to 90 dni od daty zakupu

Żeby było to uczciwe, jest tylko jeden warunek: nie oczekujemy, że książka będzie w idealnym stanie, bo jeśli ją przeczytasz to będzie mieć ślady użytkowania, więc będzie to przez nas zaakceptowane. Chcielibyśmy, żeby książka nie była porwana, ani nie była w żaden sposób zapisana – ołówkiem, długopisem czy zakreślaczem.

Taka propozycja jest według nas uczciwa – czytasz i jeśli Ci się nie podoba, odsyłasz nam książkę – my zwracamy Ci pieniądze.

Zacznijmy od minuty uważności – Pakiet 1 + 1

Kup książkę dla siebie + podaruj bliskiej osobie!

Zamawiając w pakiecie oszczędzasz 19 zł!

99 zł
Dodaj do koszyka

+ DARMOWA DOSTAWA

Zacznijmy od minuty uważności

Kup książkę dla siebie!

59 zł
Dodaj do koszyka

+ przesyłka lub odbiór osobisty

Certyfikowane szkolenie „Jak mówić do dzieci, by nas słuchały i jak lepiej radzić sobie z emocjami u dzieci”

3000 zł

Certyfikowane szkolenie „Jak lepiej radzić sobie z emocjami oraz z emocjami u dzieci”

3000 zł

Certyfikowane szkolenie „Uważność i koncentracja w pracy z dziećmi”

3000 zł


.

FAQ

 • Zależy nam na uczciwym podejściu do Ciebie i tego samo oczekiwalibyśmy w drugą stronę.

  Zatem jeśli w przeciągu 90 dni zdecydujesz, że chcesz odesłać nam książkę, bo nawet do niej nie zajrzałeś/-aś to sprawa jest jasna. Jeśli przeczytałeś/-aś książkę i ma ona znamiona normalnego użytkowania, również oczywiście ją przyjmiemy.

  Kiedy dokładnie zaakceptujemy zwrot, a kiedy nie.

  TAK AKCEPTUJEMY KIEDY:

  • książka jest jak nowa bez znaków użytkowania
  • książka została przez Ciebie przeczytana i ma znamiona normalnego użytkowania, (tutaj zobacz zdjęcia)

  NIE ZAAKCEPTUJEMY ZWROTU JEŚLI KSIĄŻKA:

  • jest popisana/pokolorowana
  • poplamiona lub w inny widoczny sposób zniszczona
  • okładka lub strony są porwane i/lub powyginane
  • padała ofiarą Twojego psa 🙂

  Jeśli zastanawiasz się nad zwrotem i masz wątpliwości czy przyjmiemy książkę, to po możesz wysłać do nas jej zdjęcie, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości.

 • Nie. Książka jest sprzedawana na ten moment wyłącznie przez nas.

  • Orlen paczka – 9,90 zł
  • Kurier Poczta Polska – 14,90
  • Paczkomat – 14,90
  • Kurier Fed/Ex – DPD -17,90
  • Odbiór osobisty PAARO ul. Elewatorska 7B, 15-620 Białystok w godz: 8-16
 • W przypadku, gdy kurier nie zastanie nikogo pod adresem doręczenia przesyłki, podejmie ponowną próbę doręczenia paczki następnego dnia roboczego lub pozostawi awizo. Jeżeli jednak przesyłka wróci do magazynu, a Ty nadal chcesz otrzymać swoje zamówienie, poprosimy o opłacenie kosztów ponownej wysyłki zgodnie z ceną podaną na naszej stronie.

 • Zamówienia po premierze nadajemy na bieżąco w dni robocze w czasie do 24 godzin. Po nadaniu przesyłki otrzymasz automatyczną wiadomość z linkiem do śledzenia drogi kuriera.

 • Na ten moment nie realizujemy zamówień z wysyłką za granicę. Proponujemy skorzystać z uprzejmości kogoś z rodziny lub znajomych mieszkających w Polsce, którzy mogliby zamówić produkty na swój adres i przesłać dalej.

 • Na ten moment jest dostępna w formie papierowej i nie planujemy wydawać jej w formie e-booka.

 • Podczas składania zamówienia możesz zaznaczyć opcję zakupu na prezent. Otrzymasz wtedy książkę opakowaną w papier prezentowy i wstążkę. Do zamówienia będzie doliczony dodatkowy koszt tej usługi – 15 zł.

 • Napisz do nas na adres: sklep@minutauwaznosci.pl

Masz pytania? Napisz:

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-v1 arrow-v2 arrow-v3 arrow-v4 arrow-v5 arrow-v5 contrast letter shopping-cart